Najbardziej innowacyjny produkt rolniczy 2016 roku

18 październik, 2016 Ziemowit Cabanek Agroporady 0

Nasz produkt Porter 250 EC bierze udział w konkursie na najbardziej innowacyjny produkt rolniczy. Każdy głos jest ważny, dlatego bardzo na Was liczymy!

Przedstawiamy laureata plebiscytu Innowacyjny Produkt Rolniczy 2016! Mamy nadzieję, że nasz nowoczesny fungicyd Porter 250 EC wygra tę rywalizację. Głosowanie potrwa do 7 listopada br. Bardzo liczymy także na Wasze głosy! 

http://bit.ly/innowacyjny_porter

W każdej kategorii tych ciekawych wyborów można zagłosować na jeden wybrany produkt. Porter 250 EC startuje w kategorii środków ochrony roślin. 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrodzonym statuetek nastąpi w dniu 22.11.2016 r. podczas oficjalnej gali zorganizowanej po konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym” na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dlaczego Porter 250 EC?

Porter 250 EC to nowoczesny fungicyd sprawdzony i ceniony w Europie Zachodniej oparty o substancję aktywną difenokonazol. Difenokonozol to ciekawy triazol o mocnym działaniu interwencyjnym oraz zapobiegawczym. W Polsce, dotychczas znany jest przede wszystkim jako składnik zapraw zbożowych oraz fungicyd stosowany w sadach. Na świecie, difenokonazol ma ugruntowaną pozycję i stosuje się go między innymi w zbożach, rzepaku, soi, ziemniakach, winorośli oraz dużej grupie upraw owocowych, warzyw i kwiatów, jako ważną substancję stanowiącą szkielet skutecznych fungicydów. To szerokie stosowanie ma związek z unikalną skutecznością zwalczania sprawców chorób z kilku różnych odległych biologicznie od siebie grup grzybów takich jak podstawczaki, workowce, lęgniowce czy grzyby niedoskonałe; tak szerokie spektrum ma niewiele substancji fungicydowych. Unikalną cechą, poza skutecznością nalistną, jest również zwalczanie całej grupy patogenów sprawców chorób odnasiennych, stąd jego szerokie zastosowanie również w zaprawach.

Oto lista zalet nowego preparatu:

  • Bardzo skuteczny w zwalczaniu obu sprawców SUCHEJ ZGNILIZNY roślin kapustnych w rzepaku ozimym.
  • Perfekcyjnie usuwa groźne choroby liści pszenicy – SEPTORIOZĘ I RDZĘ BRUNATNĄ – oraz wspomaga w zwalczaniu MĄCZNIAKA PRAWDZIWEGO i RDZY ŻÓŁTEJ.
  • Wybitny w ochronie buraka cukrowego przed CHWOŚCIKIEM – udowodnione na tysiącach hektarów w Europie.
  • Wykazuje silne DZIAŁANIE INTERWENCYJNE I ZABEZPIECZAJĄCE.

Więcej przeczytaj w ulotce produktu do pobrania:

Ulotka Porter 250 EC

Porter 250 EC

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.