Chemirol na podium w Złotej Setce Polskiego Rolnictwa „Wprostu”

17 gru, 2017 Ziemowit Cabanek Newsy 0

Firma Chemirol znalazła się na wysokim 2. miejscu wśród producentów środków ochrony roślin w Złotej Setce Polskiego Rolnictwa tygodnika „Wprost”.

Znany z publikacji ekonomicznych przeglądów „Złota Setka” tygodnik opublikował pierwszą edycję rankingu branży rolnej. Chemirol uplasował się tam na prestiżowym 2. miejscu w podkategorii „Producenci środków ochrony roślin” wśród takich światowych koncernów jak Bayer, BASF, Syngenta, Adama, Dupont czy Monsanto.  

Miliard złotych – tyle trzeba było mieć przychodu, by znaleźć się w pierwszej trzydziestce największych firm branży rolniczej w Polsce. Branża, przez niektórych lekceważona, jest perłą polskiej gospodarki i koniem pociągowym naszego eksportu.

Polską perełką tego zestawienia jest drugi w naszej podkategorii, Chemirol – rodzinna firma stworzona przez Leszka Borucha. Firma sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem 200 handlowców z całej Polski.

– cytaty za „Wprost”, nr 50/2018, s. 70 

W rankingu głównym 100 najpotężniejszych firm polskiego rolnictwa zajęliśmy mocną 18. pozycję, w bliskim sąsiedztwie między innymi Krajowej Spółki Cukrowej czy De Heus. Ciesząc się z sukcesów, pamiętamy, że biorą się one z zaufania naszych klientów. Dziękujemy Państwu!